Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 2: Ohlušujúce ticho)

Kšefty predsedníčky Európskej komisie (časť 2: Ohlušujúce ticho)

Ursula von der Leyenová čelí závažným súdnym procesom, ako aj vyšetrovaniu úradu európskeho prokurátora pre poškodenie finančných záujmov EÚ.

Na Slovensku sa však mlčí o už finálnych výsledkoch prešetrovania zo strany Európskeho dvora audítorov a odhaleniach úradu európskeho ombudsmana. Obe inštitúcie už jednoznačne skonštatovali, že predsedníčka eurokomisie vedome porušuje európsku legislatívu a zatajuje zásadné informácie o najväčšom tendri EÚ na vakcíny proti COVIDu-19 v hodnote 35 miliárd eur.

Ursula von der Leyenová už takmer tri roky napriek zisteniam európskych dozorových inštitúcií a vyšetrovaniu európskeho prokurátora odmieta zverejniť kľúčovú komunikáciu so šéfom americkej farmafirmy, ktorej pomohla k najväčšiemu kšeftu svojho života.

Porušila pritom viacero postupov a pravidiel a naďalej porušuje európske zákony. Po jej utajovanej komunikácii okamžite vyskočila cena vakcíny o 25% oproti tomu, čo sme zaplatili za tú istú vakcínu predtým. A celé to platíme my, členské štáty EÚ, z daní našich obyvateľov.

Ak sa ani vám, ako aj mne, toto nezdá normálne, ak sa to aj vám zdá ako totálna zvrhlosť a ak tomu, ako ja, chcete zabrániť, príďte k voľbám do Európskeho parlamentu, príďte voliť kandidátov strany HLAS – sociálna demokracia a zakrúžkujte moje číslo 2.

V prípade svojho zvolenia zorganizujem v Európskom parlamente odmietnutie von der Leyenovej kandidatúry, ale aj osobitné parlamentné prešetrenie tejto konkrétnej korupčnej kauzy a podanie ďalších žalôb na Ursulu von der Leyenovú.

Zatiaľ čo PS, SaS, KDH i OĽaNO chce von der Leyenovú znovu podporiť, HLAS-SD urobí všetko pre to, aby za svoje korupčné zločiny reálne pykala.