Korektná diskusia je možná

Korektná diskusia je možná

Včera som absolvoval debatu na TA3 spolu s predsedníčkou poslaneckého klubu KDH Martinou Holečkovou. Bola to korektná a pokojná, ale otvorená konfrontácia názorov bez zákerností.

Myslím si, že po vyhrotených prezidentských voľbách je čas na takýto prístup politikov. Sú témy, pri ktorých skutočne stojíme na pomyselných barikádach, ale potom tu máme také, ktoré si žiadajú konsenzus a dlhodobú stabilitu. Takou oblasťou je bez pochýb sociálna politika štátu. Náš záujem je v tejto oblasti dosiahnuť zhodu na vízii a smerovať k ucelenej koncepcii. Pretože len tak môže štát poskytnúť dostatočnú pomoc ľuďom, ktorí ju nevyhnutne potrebujú, či už ide o deti, zdravotne znevýhodnených, alebo o našich seniorov.

Korektná diskusia je nevyhnutný základ pre vzájomné porozumenie, ale aj inšpiráciu pri vlastnom uvažovaní. Preto budem veľmi rád, ak v tejto oblasti dokáže opozícia s vládou nájsť spoločnú reč v prospech občanov.

Nech sa páči, celú diskusiu nájdete tu:

https://www.ta3.com/relacia/933779/pomoc-statu-pre-znevyhodnenych?fbclid=IwAR2oarq4fRMOvymIGteEUrYB-cVyN9mt87H5Hk0IVjnKQkrF_2AZAB8INnM